La MuuLa Muu

Cheese icon

Karamelli-meresoolajäätis, öko

  • 400g
Meie piim pärineb Pajumäe mahetalust Mulgimaalt ja/või Lõunapiima mahemeiereist Mõniste vallast, Võrumaalt. Kasutame täispiima (rasvasisaldus 3.8-4.2% ), mis saabub meieni toorpiimana, aga mis jäätise valmistamise käigus pastöriseeritakse. Ehk et jäätise sees sisaldub vaid pastöriseeritud mahepiim.
Suhkrul on jäätise sees kaks peamist ülesannet - muuta magustoit magusaks ja tema tekstuur pehmeks ja kreemiseks. Esimese ülesandega saaksid hakkama ka mõned alternatiivsed magusained (steevia, eritrütool), aga suhkruta saaksime toote külmutamisel valge jäätunud tellise. Suhkrut oleks võimalik asendada ka näiteks mee, agaavisiirupi või datlitega ning mõnedes toodetes me seda tulevikus ka katsetame. Meile tarnib maheroosuhkrut Nordic Sugar (nordicsugar.com).
Meie rõõskkoor pärinevb Pajumäe mahetalust Mulgimaalt. Mõnel korral suviti, tipphooajal, kui jäätist läheb kohe eriti palju, tarnime rõõska koort lisaks ka Hollandi mahemeiereidest.
Koorejäätistes kasutame reeglina rõõskkoort. Võid lisame juhul, kui mõni mõni retsept seda otseselt nõuab. Näiteks toffee jaoks karamellijäätisesse. Lehmapiimast valmistatud mahevõid ostame Hollandist. Heameelega kasutaksime ka Eesti mahetalunike võid.
Kasutame meresoola.
Guarkummi on looduses kasvava guaaraoapõõsa seemnetest tehtud paksendaja. Guarkummi osakaal meie jäätistes on kuni 0,3%. Sünteetilisi lisaained me ei kasuta.
Jaanileivapuujahu on looduses kasvava jaanikaunapuu seemnetest valmistatud pulber, mis toimib emulgaatorina ehk aitab jäätise erinevad koostisosad kokku siduda. Jaanileivapuujahu osakaal meie jäätistes on 0,1-0,3%. Sünteetilisi lisaained me ei kasuta.
Toitumisalane teave 100g valmistoote kohtaGDA (2000 kcal)%GDA
Kcal176,0520008,8
Süsivesikud26,052709,6
Suhkrud26,049028,9
Rasvad6,48709,3
Küllastunud rasvad4,122020,6
Valgud3,17506,3
Sool0,466,7

Oluline info suhkru kohta:
Suhkru osakaal tootes: 26,5%
Lisatud suhkru osakaal: 21,5%
Piimasuhkru (laktoosi) osakaal: 4,64%

Säilitada temperatuuril -18C. Peale avamist säilib kuni 1 nädal.

Kõik La Muu jäätised on tehtud mahepõllumajanduslikult kasvatatud toorainest. Nii palju kui võimalik, kasutame kohalike mahetootjate toodangut. See tähendab, et me teame, millisest talust on pärit ja kuidas on toodetud meie jäätises kasutatav lehmapiim, rõõskkoor, munad, marjad ja puuviljad. Samas, kuna Eesti asub seal, kus ta asub, peame päris palju kraami siiski importima. Selle juures on meil kolm peamist ülesannet: 1) tagada, et mahetooraine kvaliteet oleks väga hea; 2) et tootmise ja transpordi ökojalajälg ei oleks ebamõistlikult suur ning 3) et tooraine tootnud farmerid saaksid tehtud töö eest õiglase tasu.