Kookosejäätis, öko

Vaata, kus seda müüakse!
  • 400g
Meie piim pärineb Lõunapiima mahemeierist Mõniste vallast, Võrumaalt. Kasutame täispiima (rasvasisaldus 3.8-4.2% ), mis saabub meieni toorpiimana, aga mis jäätise valmistamise käigus pastöriseeritakse. Ehk et jäätise sees sisaldub vaid pastöriseeritud mahepiim.
Suhkrul on jäätise sees kaks peamist ülesannet - muuta magustoit magusaks ja tema tekstuur pehmeks ja kreemiseks. Esimese ülesandega saaksid hakkama ka mõned alternatiivsed magusained (steevia, eritrütool), aga suhkruta saaksime toote külmutamisel valge jäätunud tellise. Suhkrut oleks võimalik asendada ka näiteks mee, agaavisiirupi või datlitega ning mõnedes toodetes me seda tulevikus ka katsetame. Meile tarnib maheroosuhkrut Nordic Sugar (nordicsugar.com).
Kookoshelbed jõuvad meieni Filipiinidelt. Enne jäätisesse lisamist röstime kookoshelbed kergelt läbi.
Meie rõõskkoor pärineb Pajumäe mahetalust Mulgimaalt.
Jah, tõepoolest, osades retseptides kasutame alkoholi, näiteks viina. Meile tundub, et muidu võiks alkoga piiri pidada, aga just toidu valmistamisel on alkohol tihti see x faktor, mis tootest erilise teeb. Aga kui me alkoholi kasutame, siis ütleme selle selgesti karbil ning etiketil välja. Meie kasutame Moe piiritusevabriku Maheviina.
Guarkummi on looduses kasvava guaaraoapõõsa seemnetest tehtud paksendaja. Guarkummi osakaal meie jäätistes on kuni 0,3%. Sünteetilisi lisaained me ei kasuta.
Jaanileivapuujahu on looduses kasvava jaanikaunapuu seemnetest valmistatud pulber, mis toimib emulgaatorina ehk aitab jäätise erinevad koostisosad kokku siduda. Jaanileivapuujahu osakaal meie jäätistes on 0,1-0,3%. Sünteetilisi lisaained me ei kasuta.
Kasutame meresoola.
Toitumisalane teave 100g valmistoote kohtaGDA (2000 kcal)%GDA
Kcal204,91200010,2
Süsivesikud22,392708,3
Suhkrud20,99023,2
Rasvad11,427016,3
Küllastunud rasvad8,722043,6
Valgud3,5507
Sool0,161,7

Oluline info suhkru kohta:
Suhkru osakaal tootes: 21,8 %
Lisatud suhkru osakaal: 16,6%
Piimasuhkru (laktoosi) osakaal: 4,2%

NB! Toode sisaldab alkoholi ning ei sobi lastele!
Säilitada temperatuuril -18C. Peale avamist säilib kuni 1 nädal.

Kõik La Muu jäätised on tehtud mahepõllumajanduslikult kasvatatud toorainest. Nii palju kui võimalik, kasutame kohalike mahetootjate toodangut. See tähendab, et me teame, millisest talust on pärit ja kuidas on toodetud meie jäätises kasutatav lehmapiim, rõõskkoor, munad, marjad ja puuviljad. Samas, kuna Eesti asub seal, kus ta asub, peame päris palju kraami siiski importima. Selle juures on meil kolm peamist ülesannet: 1) tagada, et mahetooraine kvaliteet oleks väga hea; 2) et tootmise ja transpordi ökojalajälg ei oleks ebamõistlikult suur ning 3) et tooraine tootnud farmerid saaksid tehtud töö eest õiglase tasu.