Säästumeetmed
talv 2022/2023

Kaheksa elulist soovitust, kuidas talv üle elada.
Scrolli ja säästa.

Säästupirnid külmkappi

Su külmik on ilmselt pungil kalli glasuuri ja karamellise konjaki maitsega jäätiseid. Ära neid rohkem osta. Lao sügavkülm 
La Muu säästupirne täis. Need maksavad vähem, sest toodame neid öösel, siis kui elekter on odav. Sisuliselt pimedas.

Jäätis ise on muidugi imehea. Tegime selle Remmelgamaa talu puhtast piimast ja maitsvast pirnipüreest.

Mitte kodukontor, vaid kontorist kodu

Iga tööandja on õnnelik, kui teed vahel ületunde. Vaevalt, et pead eraldi luba taotlema, kui ületunnist saavad üleööd, ülenädalad ja ülekuud. Oma kodu võid pärast kontorisse kolimist rendilie anda ja korralikult lisa teenida. Tööl saad omakorda külmiku La Muu säästupirne täis laduda.

Küsi naabrilt suhkrut, mune, kohvi, kodutehnikat

Kui sul on naabrid, siis ilmselt on neil ka kodus vara. Alusta väikestest laenudest nagu maitseained. Kui esimene kontakt on olnud edukas, võid liikuda suuremate soovideni. Oluline on jääda viisakaks, regulaarseks ning astuda suuremate ampsudeni väikeste ampsude kaupa. Palu neil ka oma külmik La Muu säästupirne täis laduda. Alati hea võtta!

Asenda toit vaimutoiduga

Paljud usuvad, et raamatute lugemine toidab hinge. Kokaraamatud võivad täita ka kõhu. Välja arvatud juhul kui neil on vastupidine toime.

Vaata teleka asemel raadiot

Seda säästunippi saab omal käel edasi arendada. Veel suurema kokkuhoiu saavutamiseks võib raadio asemel vaadata ajalehte või mis veel parem – tänavareklaame. Võib-olla reklaamitakse seal isegi La Muu säästupirni. Topeltsääst!

Mängi süntesaatori asemel flööti

See ettepanek on rohkem nagu kujund ning seda ei pea võtma üks-ühele. Laienda sama mõtteviisi ise. Mängi elektrikitarri asemel ukulelet ja elektriviiuli asemel trumme. Variante on lõputult.

Joo laisa päti kohvi

Laisa päti kohv on nagu pätikohv, aga täiesti külma veega. Seda juues on küll kulude kokkuhoid minimaalne, aga kohv maitseb nagu oleksid sa ohveranud midagi väga suurt.

Lülita koduste maalide spot-valgus öösiti välja

Koduse maalikollektsiooni valgustamine on üks koduseid pärle. Ööseks võid oma maalitoas valguse maha keerata või vahetada maheda režiimi peale. See ei anna võib-olla väga palju säästu, kuid raskel ajal piisab ka väikesest võidust.